Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

Savaitės interviu su E. Kandratavičiumi: apie darbą su krepšinio žvaigždėmis ir fizinio rengimo trenerių svarbą

lkl.lt 2017-01-12
Savaitės interviu su E. Kandratavičiumi: apie darbą su krepšinio žvaigždėmis ir fizinio rengimo trenerių svarbą

Nebesiblaškyti po pasaulį nusprendęs Evaldas Kandratavičius grįžo į gimtinę ir prisijungė prie Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipos. Dirbti sostinės komandoje fizinio rengimo specialistą E. Kandratavičių pakvietė taip pat alytiškis Tomas Pačėsas.

„Turėjau beveik užtikrintą kontraktą Turkijoje ir ten prasidėjus neramumams su šeima nusprendėme niekur nevažiuoti, bet bandyti likti Lietuvoje”, – pasakoja Vilniaus „Lietuvos ryto” fizinio rengimo treneris. E. Kandratavičius sako dėl savo sprendimo nesigailintis ir dabar jaučiasi laimingas.

Specialisto nurodymų per karjerą yra klusniai klausę visas būrys Europos krepšinio elito. Lietuvis yra dirbęs ir moterų klube, kuriame tuo metu žaidė dalis WNBA žvaigždžių. „Juokaudamas pasakoju, kad esu treniravęs bent pusę WNBA žvaigždžių. Teko susidurti ir su vyrais, kurie yra ryškesnės žvaigždės” , – darbo užkulisius atskleidė E. Kandratavičius. Fizinio rengimo treneris tvirtino, kad nuomonė, jog krepšinio žvaigždės yra aikštingos, dažnai – klaidinga.

Fizinio rengimo trenerių indėlį į komandos rezultatus pasverti labai sunku. Pasak E. Kandratavičiaus, tokie specialistai daro didelę įtaką. „Darome įtaką žaidėjų fiziniams krūviams, treniruoklių salėje, prieš ir po rungtynių. Gaunasi, kad tu tiesiogiai prisidedi prie rezultatų” , – tvirtino fizinio rengimo specialistas.

Vaizdo reportaže E. Kandratavičius taip pat papasakojo apie besikeičiantį darbo stilių ir atskleidė, kodėl senoji metodika yra žalinga.