Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

R.Cvirka: „Tai pirmasis sezonas, kada Mindaugas Kupšas žaidžia krepšinį“ (video)

Justina Šveikytė 2016-03-18
R.Cvirka: „Tai pirmasis sezonas, kada Mindaugas Kupšas žaidžia krepšinį“ (video)
Fotografas - Rimas Menšikovas

„Patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome geriausiųjų aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių Baltijos krepšinio lygos ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis“, – po ekipos treniruotės kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Jis ir jo kariauna ginklų anksčiau laiko sudėti neketina.

Sezonas – vienas įdomiausių istorijoje

– Treneri, ką tik pradėjo suktis paskutinysis – ketvirtasis „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynių ratas. Kėdainių „Nevėžis“ šiuo metu su 8 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų žygiuoja devintas. Kokie tikslai buvo keliami prieš sezoną ir apie kokius tikslus komandoje yra kalbama dabar?

– Tikslas pas mane, kaip pas komandos trenerį yra pasiruošti kiekvienoms rungtynėms ir jas sužaisti kaip galima geriau, iškovoti kuo daugiau pergalių. Tikslą apibrėžti sunku, ir jis susideda iš mažų detalių. Tikslas priklauso nuo komandos biudžeto, žaidėjų traumų, nuo jų pasiruošimo.

– Ar „Nevėžio“ sirgaliai šiame sezone turės galimybę išvysti mylimo miesto komandą besivaržančią pajėgiausiųjų lygos komandų aštuntuke?

– Žinoma. Kol yra šansų, tikslas visą laiką yra nustatytas šitoks.

– O kokie realūs Kėdainių „Nevėžio“ šansai patekti į tą išsvajotąjį aštuonetuką? Šiuo metu Kėdainių „Nevėžį“ ir vos laipteliu aukščiau įsitaisiusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ skiria vos dvi pergalės.

– Situacija nėra labai gera. Privalo susiklostyti tam palankios aplinkybės. Pirmiausia patys turime pradėti laimėti. Paskutinįjį mačą žaidėme su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tikrai tąkart nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Tam buvo subjektyvios ir objektyvios priežastys, tačiau tai reikalo nekeičia – rungtynės, kurios buvo žaidžiamos namuose, buvo pralaimėti. Laukia dar aštuoni susitikimai. Žaisim, žiūrėsim, kaip atrodysim, kaip mes būsime pasiruošę, ar būsime sveiki. Daug kas priklauso nuo to, kaip sužais kitos lygos komandos.

Dabar ką nors prognozuoti sudėtinga, nes visi prieš visus gali puikiai sužaisti. Visi gali laimėti prieš tą patį Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Lietuvos rytą“.

– Vadinasi, šis Lietuvos krepšinio lygos sezonas – labai įdomus?

– Įdomus. Matyt, vienas įdomiausių visoje lygos istorijoje.

Geriausia pergalė – prieš „Žalgirį“

– Aštuonios pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ šiame sezone gal ir nėra blogas rezultatas?

– Nežinau. Buvo nemažai rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet, kaip ir minėjau, tam yra objektyvios ir subjektyvios priežastys. Į kai kuriuos varžovus galėjome kabintis sezono pradžioje – bet, žinoma, pavėlavome su pasiruošimu, žaidėjai dar nebuvo susižaidę, prie pralaimėjimų privedė ir komplektacijos spragos. Antra, po Naujųjų metų žaidėjai sirgo, buvo traumuoti. Kovėmės, pralaimėjome nedideliais skirtumais, bet pralaimėjome. Aišku, būtume labai patenkinti, jei šiuo metu turėtume keliomis pergalėmis daugiau.

– Jums, kaip treneriui – kurios „Nevėžio“ rungtynės sezone buvo gražiausios?

– Manau, kad geros varžybos buvo su „Žalgiriu“, kuomet laimėjome Kaune. Tame mače buvo disciplina, palaikymas, buvo mintis, gynyba nebloga.

Džiaugiasi kiekvieno žaidėjo indėliu

– Ramūnai, kokios šiandien yra „Nevėžio“ stipriosios pusės?

– Stipriosios? Iš esmės – viena ir pagrindinė – kolektyvinis, komandinis žaidimas. Galėčiau pasakyti, kokia yra silpnoji pusė – nestabilumas. Vienas rungtynes galime sužaisti gerai, kitas dvi – labai blogai. Kalbu apie tai, kad nėra stabilumo žaidime. Kai visi gerai sužaidžiam – tai yra stiprioji pusė. Bet tam gerai sužaisti privalo septyni-aštuoni žaidėjai. Jeigu gerai sužaidžia tik du arba trys – kaip taisyklė, mes pralošiame.

– Kurį laiką ramybės nedavė įžaidėjo klausimas. Kaip atrodo naujasis ekipos narys, vos prieš dvi savaites prie Kėdainių „Nevėžio“ prisijungęs įžaidėjas Edgaras McKnightas?

– Naujokas pamažu įsilieja į komandą. Aišku, sezono gale tai padaryti labai sunku, tačiau jis, manau, mums padės. Aš įžaidėją vertinu pagal tai, kaip jis gali perduoti rezultatyvų perdavimą. Jis kol kas rungtyniauja nedaug – dvylika-penkiolika minučių ir atlieka po penkis-šešis rezultatyvius perdavimus. Vadinasi, perdavimą turi. Gal jam kol kas sudėtingiau su metimu, fiziniu pasiruošimu, bet matosi, kad rezultatyvų perdavimą tikrai gali atlikti.

– Treneri, komandą lipdyti pradėjote, ko gero, paskutiniai visoje lygoje. Ar buvo tokių ekipos žaidėjų, kurie padarė išskirtinį progresą?

– Manau, kad kiekvienas žaidėjas šiame sezone įnešė savo indelį į komandą. Jeigu peržvelgtume jų karjerą, kur, ką jie žaidė prieš tai, manau, gavo ir žaidybinio laiko daugiau.

Kai kurie jau buvo „nurašyti“, kalbama, kad jie turėtų kone žaisti NKL, o ne LKL. Kažkas įnešė daugiau, kažkas – mažiau, tačiau visi atidavė dalį savęs.

Imkime tą patį Mindaugą Kupšą. Manau, kad tai pirmasis jo sezonas, kada jis žaidžia krepšinį, o ne dalyvauja krepšinyje. Paimtas į „Žalgirį“ jis daugiau laiko leido ne aikštelėje, o ant suoliuko. Jis dėjo didelį žingsnį į priekį. Turėtų dėti ir dar didesnį, nes laiko yra.

Parankių varžovų nėra

– Sekmadienį laukia namų rungtynės su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Treniruojatės po du kartus kasdien. Šiandien – laisva diena. Kaip komanda atrodė vakarinėje treniruotėje?

– Komandai buvo laisvesnis tarpas, daugiau padirbėjom ties fiziniu pasiruošimu. Krepšininkai pervargę, ir tai natūralu turint trečią dieną po dvi treniruotes.

Treniruotė intensyvi, nuolat vyksta veiksmas. Per varžybas kiekvienas turi savo laisvas atkarpas, o treniruotėje tokių nėra. Privalai dirbti visą treniruotę.

– Įsitvirtinus aštuntojoje turnyro lentelės vietoje „Nevėžiui“ gali kliūti labai neparankus varžovas.

– Skirtumo nėra. Ir septintai, ir šeštajai turnyro lentelės komandai atkrintamosiose gali kliūti tikrai neparankūs varžovai. Tiesą pasakius, nematau, kuris čia varžovas mums šiais metais būtų parankus. Žaisti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“ nėra paranku nei vienai komandai. Bet atkrintamosios jau yra prestižas.

Šį sezoną patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių BBL ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis.

Šimtaprocentinė koncentracija į įvykius aikštelėje

– Ar jautėte, kad sezono pradžioje į „Nevėžį“ smigo ypatingai aštrios kritikos strėlės? Tarsi buvo laukimas, kada komanda paslys, pralaimės visas rungtynes iš eilės, gal netgi iškris iš lygos?

– Aplinkiniai matyt taip ir galvojo. Mes visą sezoną dirbome kryptingai ir toliau taip dirbsime. Dirbsime taip ir likusius pusantro mėnesio.

– Ar Ramūnui Cvirkai svarbi pašalinių nuomonė?

– Koncentruojuosi į žaidėjų darbą. Rungtynių metu taip pat nelabai girdžiu, kas dedasi aplink. Žiūriu, kas vyksta aikštelėje, atsiriboju nuo aplinkinių.

– Sezono pabaiga – jau visai netoli. Norėtumėte pasilikti vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio poste?

– Kaip aš sakau: prieš sezoną, būna, manęs klausia, kodėl pasirinkau vieną ar kitą komandą. Tačiau treneris nesirenka. Tau pasiūlo darbą ir tu jau tada galvoji – priimti pasiūlymą ar ne. Sunku pasakyti pasiliksiu ar nepasiliksiu. Negaliu atsisėsti salėje ir sakyti: „Aš pasilikau“. Čia ne koks restoranas, kuriame aš pasilikčiau po darbo valandų.