Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

„Neptūnas“ tik rungtynių pabaigoje įrodė pranašumą prieš „Dzūkijos“ ekipą (4 VIDEO)

lkl.lt 2014-09-24

BEKO-LKL čempionato starte Klaipėdos „Neptūnas“ tik rungtynių pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš dzūkus. Klaipėdiečiai 82:72 (23:24, 19:22, 16:12, 24:14) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ ir įsirašė pirmuosius įskaitinius taškus.

Rungtynes taškais atidarė „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas (2:0). Bet dzūkai suskubo atsakyti, pirmuosius taškus „Dzūkijai“ tolimu metimu pelnė gynėjas Martynas Paliukėnas (2:3).  Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes pirmojo kėlinio, tritaškiais pasižymėjo Donatas Zavackas ir Vilmantas Dilys (8:8). Įpusėjant pirmajam ketvirčiui „Neptūno“ pranašumą taikliais baudos metimais padidino S.Galdikas bei M.Mažeika (12:8), tačiau jau kitoje atakoje O.Mačernis pelno du taškus su pražangą, baudos metimas skriejo pro šalį (12:10). Sužaidus lygiai septynias minutes, „Dzūkijos“ įžaidėjas G.Gustas pelno 4 taškus be atsako ir išveda komandą į priekį (20:21). Kitoje atakoje pranašumą padidiną R.Ūzas , o kėlinį užbaigę tolimas V.Vasyliaus šūvis (23:24).

Antrąjį ketvirtį komandos pradėjo netaikliais metimais, pirmieji ledus pralaužė uostamiesčio krepšininkai (30:24). Prabėgus kiek daugiau nei  4 minutėms J.Sinica smeigė tritaškį ir „Neptūno“ pranašumas išaugo iki rekordinės persvaros (33:24). Tik įpusėjant antrajam kėliniui G.Gustas pelnė pirmuosius dzūkų taškus, bet tuo pačiu iškarto atsakė A.Butkevičius (36:27). Antroje kėlinio pusėje klaipėdiečių pranašumas ištirpo, kai M.Halilovičius ir V.Dilys pataikė iš po krepšio (36:31). V.Dilys ir toliau metė vieną taiklų metimą po kito, o D.Gailius užsidirbo techninę pražangą (40:40). M.Halilovičius galingu dėjimu persvėrė rezultatą „Dzūkijos“ naudai (40:42), o dvejose atakose iš eilės M.Dixonas jį dar padidino (40:46). Kėlinį užbaigė taiklios „Neptūno“ legionieriaus baudos (42:46).

Sužaidus pirmąsias dvi minutes trečiajame kėlinyje iš toli pataikė M.Mažeika bei O.Mačernis (45:49). Klaipėdiečių puolimas ir toliau neblizgėjo, o dzūkai didino pranašumą (45:58). „Neptūno“ krepšininkai prie varžovų priartėjo pataikydami kelis taiklius baudos metimus (52:58). Likus žaisti 2 minutes J.Sinica pataikė savo antrąjį tritaškį (55:58). Pasibaigus trečiajam kėliniui rezultatas švieslentėje rodė – lygų rezultatą (58:58).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo „Neptūno“ spurtu 5-0 (63:58). Dzūkams ir toliau nesisekė užpulti varžovų, o tuo tarpu „Neptūnas“ greitai didino pranašumą (67:59). Bet alytiškiai įrodė, kad šioms rungtynėms turi paruošią daug ginklų. Serbas M.Halilovičius išvedė „Dzūkiją“ į priekį, likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes (67:68). Tačiau klaipėdiečiai sužaidė porą rezultatyvių atakų ir susigrąžino turėta persvarą (76:70). Iki rungtynių pabaigos likus sužaisti 1 minutę dzūkai dar bandė gelbėtis, bet pastangos buvo bevaisės, ir pirmąją pergalę įsirašė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai (82:72).

„Neptūnas“ : M.Shakuras 13 tšk.(5 at.kam), E.Dimša tšk. (7 at.kam) 11, S.Galdikas (7 at.kam) ir A.Butkevičius (8 at.kam) pridėjo po 10 tšk.

„Dzūkija“: V.Dilys 16 tšk, M.Halilovičius 14 tšk, G.Gustas 12 tšk, O.Mačernis 10 tšk.