Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

„NBA Jr. Lietuva“ finalo ketvertas: kas taps pirmaisiais čempionais?

lkl.lt 2016-02-18
„NBA Jr. Lietuva“ finalo ketvertas: kas taps pirmaisiais čempionais?
Organizatorių nuotrauka

NBA čempionų žiedai laukia ne tik Nacionalinės krepšinio asociacijos nugalėtojų, tačiau ir jaunųjų „NBA Jr. Lietuva“ čempionato laimėtojų. Pirmą kartą mūsų šalyje vykstantis turnyras pasiekė finišo tiesiąją. Jau šį savaitgalį Vilniuje ir Raseiniuose paaiškės pirmieji čempionai.

30 komandų lapkričio mėnesį stojo prie pirmą kartą mūsų šalyje vykstančių varžybų starto ir po 8 savaičių kovos liko tik 4 geriausios komandos. Nugalėtojai paaiškės „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo“ taurės metu.

„NBA Jr. Lietuva“ čempionatą organizuoja Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF), o pirmenybėse komandos atstovavo vienam iš 30 NBA klubų ir rungtyniavo su tos ekipos aprangomis.

Jau pirmame pusfinalyje, kuris vyks Raseiniuose, savų sirgalių palaikomi Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, kurie įkūnija Niujorko „Knicks“ ekipą grumsis su Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komanda, kurie rungtyniauja su Los Andželo „Clippers“ komandos vardu.

Abi komandos reguliarų sezoną pasiekė su identiškais rezultatais. Tiek I, tiek II ekipa ekipos rungtyniavo lygiai ir viso sezono metu iškovojo po 6 pergales ir patyrė po 1 nesėkmę. Olimpinio prizininko Arūno Visocko treniruojama „Clippers“ suklupo tik paskutiniame II etapo mače, o Alberto Vilimo vadovaujami „Knicks“ krepšininkai nusileido tik šį sezoną pralaimėjimų nepatyrusiems „Pacers“ krepšininkams.

„Važiuojame rimtai nusiteikę, norime kautis, visi pasiruošę, tik mergaičių jau ilgesnį laiką nemačiau“, – teigė A.Visockas. – Džiugu, kad gripas ir traumos mus aplenkė, tai visi yra pasiruošę. Tokio amžiaus krepšininkams tai yra pirmas finalo ketvertas, tai daug ką lems psichologija. Mūsų tikslas – pirma vieta“.

„Džiaugiamės, kad tiek pasiekėme ir patekome tarp keturių geriausių komandų, esame susikaupę ir tikimės, kad kauniečiams pasipriešinime“, – kalbėjo A.Vilimas. – Pusfinaliai vyks „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio centre, čia mes patys nesitreniruojame, todėl sąlygos bus visiems vienodos. Žinoma, galime laukti didesnio sirgalių palaikymo, tačiau žaisime darbo dienos metu, kai žmonės gali būti užimti. Vaikai yra maksimalistai ir galvoja apie medalius, tačiau aš jiems sakau, kad pirma reikia kautis, o tada tik ateis medaliai. Tačiau esame nusiteikę ir turime tikslą laimėti“.

Antrame pusfinalyje Indianos „Pacers“ ekipa, kurią sudaro Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai kovos su Plungės sporto centro komanda, kuri vilki Denverio „Nuggets“ aprangas.

Pagal „sausą“ statistiką, tai viso finalo ketverto favoritais reikėtų vadinti „Pacers“ ekipą, kuriai patarimus dalina Aurimas Puodžiūnas. Panevėžiečiai viso sezono metu nepatyrė nei vienos nesėkmės ir šventė 7 pergales. Kartą suklupę „Nuggets“ krepšininkai savo sąskaitoje šiuo metu turi 6 pergales. Vienintelį sykį pralaimėjimą Genadijaus Glikmano auklėtiniai patyrė II etape, kai Kaune nusileido turo šeimininkams „Warriors“ krepšininkams.

„Šiek tiek mus gąsdina ligos, nes yra iškritę keli žaidėjai, tačiau bandysime, kaip ir visą sezoną, kovoti“, – sakė A.Puodžiūnas. – Vaikai nusiteikimo ir noro tikrai turi. Koją gali kišti jaudulys, tačiau su tuo bandėme kovoti viso II etapo metu. Ruošiamės rimtai. Šį sezoną kol kas neturime pralaimėjimo, todėl nebūtų smagu jo sulaukti paskutiniame etape. Tačiau krepšininkai dar maži, visko gali būti“.

Pusfinaliuose pergales pasiekusios komandos jau šeštadienį, „Lietuvos ryto“ arenoje, kovos dėl čempionų žiedų, o pralaimėjusios varžysis dėl bronzos apdovanojimų.

Pirmojo „NBA Jr. Lietuva“ turnyro laimėtojai bus apdovanoti NBA čempionų žiedų kopijomis.

„NBA labai malonu, kad pirmasis „NBA Jr. Lietuva“ čempionatas artėja į pabaigą ir mes nugalėtojams galėsime įteikti puikius apdovanojimus – NBA čempionų žiedus. Šie žiedai yra tikras čempioniškos komandos simbolis, tai sunkus darbas, įsipareigojimas ir geriausios komandos titulas. Mes tikime, kad šie žiedai jauniesiems krepšininkams bus itin vertinga dovana ir suteiks motyvacijos sunkiai dirbti ir tobulėti visą gyvenimą“, – sakė NBA EMEA vyresnysis direktorius krepšinio operacijoms Nealas Meyeris.

Nugalėtojai taip pat bus apdovanoti taure, o antros ir trečios vietų laimėtojams bus įteikti NBA medaliai.

2016 02 19 (penktadienį)
„NBA Jr. Lietuva“ pusfinaliai
(Karpynės sporto ir laisvalaikio centras (Raseinių raj. Gapšių kaimas)

14:00 val. Kauno KM „Aisčiai“-Los Andželo „Clippers“ – Raseinių KKSC-Niujorko „Knicks“
15:30 val. Panevėžio KKSC-Indianos „Pacers“ – Plungės SC-Denverio „Nuggets“

2016 02 20 (šeštadienį)
„NBA Jr. Lietuva“ finalai
Vilniaus „Lietuvos ryto“ arena (Ozo g. 14a, Vilnius)

10:00 val. rungtynės dėl III vietos
11:30 val. rungtynės dėl I vietos

„KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyras vyks vasario 19-21 dienomis Vilniuje, kur dėl 100 tūkstančių eurų prizinio fondo kausis aštuonios geriausios „Tete-a-Tete Casino-LKL“ ekipos, o be geriausių šalies ekipų rungtynių žiūrovai taip pat išvys tradicines „LKL žvaigždžių dienos“ rungtis bei įspūdingą šou programą.