Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

Finišavo pirmasis „NBA Jr. Lietuva“ sezonas (video, foto)

lkl.lt 2016-02-23

Šį savaitgalį „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje baigėsi pirmasis „NBA Jr. Lietuva“ čempionatas, kuriame varžėsi net 30 komandų.

Nugalėtojais tapo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komanda, kuri atstovavo Los Andželo „Clippers“ ekipai. Kauniečiai finale po atkaklios kovos 43:33 nugalėjo Plungės sporto centro komandą, kuri atstovavo Denverio „Nuggets“ komandai.

„Finalas buvo sunkus ir nervingas, vaikai neparodė visko ką moka, nes tai buvo finalas ir jautėsi įtampa“, – teigė nugalėtojų treneris ir olimpinis prizininkas Arūnas Visockas. – Rungtynės turėjo žiūrovams patikti. Gerai, kad sezono metu patyrėme pralaimėjimą prieš Plungės komandą, tai mus supurtė, dėkoju varžovams. Kitaip, gali būti, kad pralaimėjimą būtume patyrę tik atėję į finalus. Tikrai visas turnyras labai gerai organizuotas, vaikai žaidė didelėse ir gerose salėse, vaikai domisi, kaip sekasi NBA komandoms“.

Pirmojo „NBA Jr. Lietuva“ turnyro laimėtojai apdovanoti NBA čempionų žiedų kopijomis. Nugalėtojai taip pat apdovanoti čempionų taure. Antrąją vietą užėmusiems krepšininkams – NBA medaliai.

Fotodiena/P.Peleckis

Fotodiena/P.Peleckis

 

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susikovė vos vieną pralaimėjimą sezone patyrę Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro krepšininkai, kurie atstovavo Indianos „Pacers“ komandai ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, kurie vilkėjo Niujorko „Knicks“ aprangas. Pergalę 65:42 šventė geriau pirmą mačo dalį sužaidę „Pacers“ krepšininkai.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko iškovoti medalius“, – sakė Panevėžio KKSC treneris Aurimas Puodžiūnas. – Tikėjomės pergalės ir pusfinalyje, tačiau tada mums buvo labai prasta diena, niekas nesisekė, nepataikėme. Šį kartą, atrodo, nieko labai nepakeitėme, tačiau viskas pavyko gerai. Noriu padėkoti organizatoriams už tokį krepšinio turnyrą. Vaikų akys visą laiką žibėjo. Manau, dabar tiek mano, tiek pačių žaidėjų „Pacers“ taps viena mėgstamiausių komandų“.

Trečiąją vietą užėmusiems krepšininkams atiteko NBA medaliai.

Fotodiena/P.Peleckis

Fotodiena/P.Peleckis

 

Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo buvęs NBA klubų „Cavaliers“, „Magic“, „Jazz“ žaidėjas Johnas Amaechis, NBA EMEA vyresnysis direktorius krepšinio operacijoms Nealas Meyeris.

„Manau, kad jeigu mes galime padėti jaunimui, kurie nori žaisti krepšinį, tai yra geras dalykas“, – sakė Vilniuje viešintis J.Amaechis. – Vienose šalyse šis projektas sulaukia didesnio dėmesio, kitose mažesnio, tačiau Lietuvoje kiekvienas vaikas žaidžia krepšinį ir tai nuostabu. NBA vardas jaunus krepšininkus žavi ir jie gali pademonstruo geriausias savo savybes ir individualius įgūdžius. Šie finalai man labai patiko, nuostabios emocijos, kova. Esu tikrai sužavėtas. Vaikai myli šį žaidimą“

Plėtoti projektą padėjo ir Lietuvos krepšinio lyga bei jos projektų vadovas Edgaras Stankevičius, kuris po turnyro džiaugėsi projektu ir vylėsi, jog antrasis sezonas bus dar geresnis.

„Džiugu, kad šis projektas atkeliavo ir į Lietuvą. 6,5 milijono jaunųjų krepšinio talentų dalyvauja šiame projekte ir šį sezoną vertiname tikrai kaip pasisekusį. Matome vaikų, tėvų emocijas, norą laimėti. Pasibaigus Lietuvos krepšinio lygos sezonui sėsime prie diskusijų stalo, nes yra planų plėsti lygą, apjungti daugiau mergaičių ir berniukų amžiaus grupių. Mėginsime pakelti lygą į dar aukštesnį lygį“, – teigė LKL projektų vadovas Edgaras Stankevičius.