Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

Fantastišką debiutinį LKL sezoną sužaidęs D. Sabeckis: „Geriau tikėtis ir negalėjau“

lkl.lt 2017-07-31
Fantastišką debiutinį LKL sezoną sužaidęs D. Sabeckis: „Geriau tikėtis ir negalėjau“

„Šiauliai“ praėjusį sezoną norėtų pamiršti kaip įmanoma greičiau. Saulės miesto ekipa netekusi generalinio rėmėjo svyravo ties išnykimo riba, o klubą paliko tiek 22-ejus metus komandai vadovavęs prezidentas Adomas Klimavičius, tiek visi penki legionieriai.

Visgi tokia sudėtinga padėtis suteikė šansą jaunimui, o vienas jų šia proga pasinaudojo nepriekaištingai. Tai Donatas Sabeckis, 24-erių metų 198 cm ūgio LKL debiutantas.

„Geriau tikėtis ir negalėjau. Norisi žaisti, norisi parodyti save, tad tas žaidėjų prasiskirstymas man asmeniškai išėjo tik į gerą“, – neabejojo Sabeckis.

Sabeckis į stipriausią šalies lygą atvyko po fantastiško sezono NKL, kurioje kaunietis tapo čempionu bei naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju. Visgi net siautėjimas antroje pagal pajėgumą šalies lygoje negarantavo krepšininkui lengvo starto LKL. Kaip pripažįsta pats atletas – atotrūkis tarp šių lygų tikrai didelis.

„Atėjus iš NKL žaidimas labai pasikeitė, – dėstė Sabeckis. – LKL krepšininkai fiziškai stipresni, tvirtesni, aukštesni. Šioje lygoje žaidžiamas daug greitesnis krepšinis, sprendimai priimami greičiau. Turi būti susikoncentravęs visą mačą, nes varžovai klaidų nedovanoja. Mums šioje lygoje nebuvo nė vienų lengvų rungtynių.“

Visgi demonstruoti tikruosius savo sugebėjimus Sabeckis pradėjo antroje sezono pusėje. Krepšininkui reikėjo laiko priprasti prie fizine jėga paremto LKL krepšinio, tam padėjo ir stipriai išaugusi rolė.

Perversmą Sabeckio žaidime galime įžvelgti ir statistikoje. Per pirmuosius 10 debiutinio sezono mačų kaunietis ant parketo vidutiniškai praleisdavo po 21 minutę, rinkdavo po 6,8 taško, 2,5 atkovoto kamuolio bei 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

Nors ši statistika, kaip debiutantui, nėra prasta, tačiau tai vargiai palyginama su tuo, ką Sabeckis išdarinėjo sezono finiše.

Apšilęs kojas ir turėdamas didelę laisvę, sužvėrėjęs atletas per paskutines 10 rungtynių aikštėje praleisdavo po kiek daugiau nei 32 minutes, pelnydavo 13,1 taško, atkovodavo 4,8 kamuolio, atlikdavo 8,6 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo 2,3 kamuolio bei rinkdavo 19,4 naudingumo balo.

„Pradžia buvo sunki, nes turėjome nemažai legionierių ir mano rolė, palyginus su buvusia Marijampolės „Sūduvoje“, buvo pasikeitusi, – aiškino universalus krepšininkas. – Turėjau kilti nuo suoliuko, tad pasitikėjimas buvo kitoks. Pradžioje buvo sunku, tačiau vėliau situacija klube pasunkėjo, pergalių nebuvo daug, o aš gavau daug žaisti ir pasireikšti.

Žinoma, tam reikėjo ir laiko, ir to, kad sezono pabaigoje, išvažiavus užsieniečiams, ekipoje liko beveik jauni lietuviai. Rungtynės tapo labiau įtemptos, varžovams lengvai nenusileidome, pats įgavau daugiau pasitikėjimo. Tam reikėjo laiko.“

FZG_4460

Labiausiai 24-erių metų žaidėjo žvaigždė sužibo balandžio 23-ąją, kuomet priešpaskutiniame reguliaraus sezono ture „Šiauliai“ namie kovėsi su Prienų–Birštono „Vytautu“.

Nors aikštelės šeimininkai tąkart pralaimėjo, tačiau labiausiai apdainuotu rungtynių herojumi tapo būtent Sabeckis. Įžaidėjas surengė tokį asmeninį šou, kokio lyga dar nebuvo mačiusi.

Sabeckis per 38 aikštėje praleistas minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 6 kamuolius bei surinko 37 naudingumo balus. Dar niekas nėra turėjęs tokios statistikos eilutės LKL istorijoje.

„Tame mače ir gerai susiklostė daug dalykų, ir šiek tiek sekėsi, – pasakojo krepšininkas. – Negaliu sakyti, kad „Vytautas“ buvo parankus varžovas. Praėjusį sezoną prieniškiai buvo pati sudėtingiausia komanda žaisti, nes jie naudoja nestandartinę gynybos sistemos. Jie daug keičiasi ir žaidžia visai kitaip, nei kitos ekipos, prie jų reikia prisitaikyti. Žaisti prieš „Vytautą“ nėra lengva.“

Įspūdingas sezono finišas krepšininką motyvuoja tik dar labiau tobulėti. Puikia darbo etika pasižymintis Sabeckis kiekvieną tarpsezonį paskiria individualiam tobulėjimui ar konkrečių įgūdžių tobulinimui. Šią vasarą atletas labiausiai dirba ties kūno stiprinimu ir fiziniu pasiruošimu. Būtent tame jis pajautė didžiausią skirtumą tik atėjęs iš NKL.

Artėjančiame sezone Sabeckio laukia ir darbas su Antanu Sireika. 61-erių metų strategas grįžo į gimtuosius Šiaulius, kuriuose mėgins prikelti legendinį Lietuvos klubą. Darbo su patyrusiu specialistu laukia ir Sabeckis.

„Griežtas treneris, gali būti sunku, bet aš darbo nebijau, – sakė krepšininkas. – Jei stengiesi ir vykdai trenerio nurodymus, tai jis į tai atsižvelgia ir įvertina. Tai bus įdomi patirtis, nes dar nesu dirbęs su tokiu patyrusiu treneriu. Tai daug ko matęs strategas, tiek pergalių, tiek žaidėjų. Per sezoną iš tokio žmogaus galima išmokti tikrai daug ko.“