Jūs sėkmingai
užsisakėte naujienlaiškį. Ačiū!
Užsisakykite
naujienlaiškį
Neteisingai įvestas adresas
Naujienos

4-asis ratas: kova dėl trečiosios vietos, sudėtingos užduotys ir (ne)aiški grandų pozicija (video)

www.krepsinis.net 2016-03-08
4-asis ratas: kova dėl trečiosios vietos, sudėtingos užduotys ir (ne)aiški grandų pozicija (video)
krepsinis.net fotomontažas

„Tete-a-Tete Casino – LKL“ sužaisti trys ketvirtadaliai reguliaraus sezono – visoms komandoms beliko po devynerias rungtynes, po kurių prasidės atkrintamosios kovos.

Portalas Krepsinis.net nusprendė panagrinėti situaciją, kaip gi gali susidėlioti turnyro lentelė po keturių ratų bei išskyrė pagrindines paskutinio ketvirčio intrigas.

„Žalgiris“ – reguliaraus sezono nugalėtojas?

Žalgiriečiai prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ turi net 3 pergalių pranašumą. Atrodytų, jog tai yra saugus atstumas, bet šį sezoną tiek vieni, tiek kiti turi problemų su LKL vidutiniokėmis.

„Žalgiris“ dabar žais keturis susitikimus iš eilės išvykoje ir penkis mačus paeiliui namuose. Išvykos laukia į nesvetingus miestus, kur laimėti visada sunku: Uteną, Klaipėdą, Alytų ir Panevėžį. Namuose bus žaidžiame su likusiomis turnyro ekipos, tarp kurių yra ir „Lietuvos rytas“.

Tuo tarpu Tomo Pačėso auklėtiniai ketverias rungtynes žais savoje arenoje, kur sieks revanšo prieš „Pieno žvaigždes“, „Lietkabelį“ ir „Neptūną“ bei dar kartą nugalėti „Dzūkiją“. „Lietuvos rytas“ keliaus į Uteną ir Kauną, kur šį sezoną jau patyrė nesėkmes.

Apibendrinus galima pasakyti, kad tiek „Žalgiris“, tiek „Lietuvos rytas“ gali paslysti, bet mažai tikėtina, jog Šarūno Jasikevičiaus kariauna išbarstys gana saugų atstumą. „Žalgiris“ – be penkių minučių LKL reguliaraus sezono nugalėtojas.

Lenktynės dėl trečiosios pozicijos

„Neptūnas“ nuo antros vietos atsilieka 6 pergalėmis, tad visiškai jokių šansų pasivyti „Lietuvos rytą“. Tai supranta ir Dainius Adomaitis, todėl dabar klaipėdiečiai ne žvalgosi į viršų, o dairosi žemyn, kur jiems ant kulnų mina dar dvi ekipos – „Vytautas“ ir „Juventus“, turintys po vieną laimėjimą mažiau.

Įdomu tai, kad „Neptūnas“ prieš pagrindinius varžovus žais svečiuose, o namie priims pasvaliečius, žalgiriečius ir dvi paskutines ekipas – „Nevėžį“ bei „Dzūkiją“.

„Juventus“ net penkis susitikimus žais savoje arenoje, bet čia atvyks tik vienas sąlygai lengvesnis oponentas – „Dzūkija“. „Žalgiris“, „Neptūnas“, „Lietuvos rytas“ ir „Vytautas“ yra tie varžovai, kurie prieš Antano Sireikos kariauną gali laimėti ir Utenos daugiafunkciniame sporto komplekse.

Nepalankiausias ketvirtasis ratas yra „Vytautui“, kuris vos tris mačus žais savoje arenoje: prieš „Neptūną“, „Šiaulius“ ir „Lietuvos rytą“. Čia Virginijaus Šeškaus kariaunai būtų gerai iškovoti nors vieną tašką, turint omenyje, jog sudėtis yra susilpnėjusi. Išvykos pas pagrindinius oponentus bus labai sudėtingos ir „Vytauto“ šansai užimti trečiąją poziciją atrodo blogiausiai iš visų trijų ekipų. Prieniškiams skaudus smūgis buvo ir „Juventus“ sensacija Kaune, kadangi prarado vieno turėto laimėjimą pranašumą.

Galima prognozuoti, kad „Neptūnas“ liks trečias, „Juventus“ – ketvirtas, o „Vytautas“ – penktas. Ketvirtfinalyje tarp uteniškių ir prieniškių virtų labai nuožmus mūšis, kuriame namų aikštės pranašumas gali būti labai svarbus. Tiesa, praėjusių metų atvejis, kai „Juventus“ kovojo su „Pieno žvaigždėmis“ byloja priešingai, bet tai greičiau išimtis nei taisyklė.

6–7–8 vietos

12 laimėjimų turintys „Šiauliai“ dabar yra šešti, pergale lenkiantys „Lietkabelį“ bei dviem – „Pieno žvaigždes“.

Visų šių komandų tikslas ketvirtajame rate būtų vienas – pakilti iki penktosios pozicijos, bet tai padaryti bus labai sunku, ypatingai „Lietkabeliui“ ir „Pieno žvaigždėms“.

Šešta vieta dar suteiktų šiokį tokį šansą, kadangi „Neptūnas“ šį sezoną atrodo įkandamas, o tuo tarpu septintoji arba aštuntoji pozicija reikštų sezono pabaigą jau po ketvirtfinalio. Kartą per sezoną galima įkasti ir „Žalgiriui“, ir „Lietuvos rytui“, bet laimėti seriją – jokių šansų.

Be Pauliaus Dambrausko likę „Šiauliai“ bandys kabintis į penktąją poziciją, o tam turi ginklų – net šešis susitikimus žais namuose. Svečiuose bus rungtyniaujama tik prieš „Vytautą“, „Pieno žvaigždes“ ir „Žalgirį“. Skaičiuojant realistiškai, Gedimino Petrausko kariaunai reikėtų iškovoti bent jau 5 pergales tam, jog realiai pretenduotų į 5-ąją poziciją. Gali būti, jog reikės net 6 laimėjimų, kadangi aukščiau esantis „Vytautas“ arba „Juventus“ taškų dalinti nežada.

Dar sudėtingesnė situacija yra „Lietkabelio“, kuris namuose patyrė du skaudžius dūrius nuo „Šiaulių“ ir „Pieno žvaigždžių“. Dabar Kazio Maksvyčio auklėtiniams reikia laimėti bent jau 6 susitikimus tam, jog pretenduotų į išsvajotąją penktąją poziciją.

Ketvirtajame rate – keturi mačai namie: prieš „Žalgirį“, „Juventus“, „Neptūną“ ir „Vytautą“. Turbūt panevėžiečiams dabar pirmiausia reikia galvoti, kaip aplenkti „Šiaulius“ ir taip suteikti sau realesnį šansą ketvirtfinalyje, kadangi septintoji arba aštuntoji pozicija būtų mirties nuosprendis.

„Pieno žvaigždės“ pagerino žaidimą ir jau 2 laimėjimais atitrūko nuo „Nevėžio“. Pakartoti praėjusio sezono sėkmę ir reguliariajame sezone užimti ketvirtąją vietą yra misija neįmanoma, kadangi tam turbūt reikėtų laimėti 8 iš 9 ketvirtojo rato mūšių. O galbūt net ir visus 9. Manto Šerniaus treniruojamos ekipos lauks sunkios išvykos į Klaipėdą, Kauną ir Vilnių, kur laimėti bus itin sudėtinga, turint omenyje, jog prarastas Giedrius Staniulis bei Dovydas Redikas.

„Pieno žvaigždės“ dar gali pakovoti dėl šeštosios pozicijos, tačiau tam reikės labai gero pasirodymo ir 5–6 laimėjimų. Šiame LKL sezone viskas įmanoma, bet šis scenarijus labai sunkiai tikėtinas.

Kas liks paskutinis?

Sėkmingai sezoną pradėjęs „Nevėžis“ dabar rungtyniauja prastai ir turbūt atkrintamosios varžybos kėdainiškiams bus nepasiekiamos. Dabar tikslas – išlaikyti devintąją poziciją.

Į ją labai kėsinasi košmariškai sezoną pradėjusi „Dzūkija“, kuriai iki „Nevėžio“ trūksta dviejų laimėjimų. Turint omenyje, kad per tris ratus dzūkai pasiekė 6 pergales, tai yra didelis skirtumas.

Andrejaus Urlepo kariauna keturis mačus žais namuose: prieš „Žalgirį“, „Lietkabelį“, „Vytautą“ ir „Nevėžį“. Norint realiai galvoti apie išsigelbėjimą, reikia čia iškovoti tris pergales.

Išvykos į Uteną, Šiaulius, Pasvalį, Klaipėdą ir Vilnių nieko „Dzūkijai“ gero nežada, kaip ir visas šis sezonas. Turbūt paguoda dzūkams ta, kad NKL pirmenybėse šiuo metu nėra komandos, kuri tapusi čempione galėtų praverti LKL duris. Padidėję arenos bei biudžeto reikalavimai LKL klubams sumažino galimybę antros pagal pajėgumą lygos čempionams persikelti į elitą.

„Nevėžis“ yra patogioje situacijoje, nes penkis susitikimus žais savoje arenoje: prieš „Vytautą“, „Lietuvos rytą“, „Lietkabelį“, „Juventus“ ir „Pieno žvaigždes“. Svečiuose rinkti taškus Ramūno Cvirkos vyrams bus dar sunkiau, bet realu, jog per ketvirtąjį ratą „Nevėžiui“ užteks laimėti išvykoje prieš „Dzūkiją“ ir to gali pakakti tam, jog būtų išsaugota devintoji pozicija.